Home Sport Renditja e Superligës pas javës së 15-të, interesant për titull dhe mbijetesë

Renditja e Superligës pas javës së 15-të, interesant për titull dhe mbijetesë

58 second read
0
0
39
kujtesa

Është mbyllur edhe java e 15-të në Superligën e Kosovës, ku nuk munguan ndeshjet interesante dhe rezultatet befasuese.

Prishtina e ‘shkeli’ Llapin, duke e mposhtur në shtëpinë e kësaj të fundit  me rezultat 4-1.

Ballkani dhe Gjilani nuk kanë arritur të fitojnë, duke barazuar me Trepçnë ’89 dhe Drenicën.

Barazim pa gola u mbyll edhe ndeshje derbi mes Feronikelit dhe Dritës.

Flamurtari ka marr fitore të madhe si mysafir i Dukagjinit, ndërsa edhe Vushtrria ka fituar ndaj Ferizajt. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…