Home Lajme “Parashikuesi” Vuçiq: Futja e Nismas në Kuvend, lojë e LDK-së, për ta dëmtuar Kurtin!

“Parashikuesi” Vuçiq: Futja e Nismas në Kuvend, lojë e LDK-së, për ta dëmtuar Kurtin!

2 min read
0
0
51
kujtesa

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka reaguar rreth vendimit të fundit të PZAP-it rreth anulimin të votave serbe të ardhura me post në Kosovë.

Sipas tij, cirku rreth helmimit të anëtarëve të Komisionit Zgjedhor të Kosovës kur numëroheshin votat nga Serbia Qendrore shërbeu kundër udhëheqësit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka deklaruar Vuçiqi.

Mediat beogradase, duke cituar Vuçiqin, raportojnë se kjo është bërë për ta futur në kurth Kurtin e papërvojë”.

“Edhe po t’i anulojnë  4,000 deri në 5000  vota nga Serbia nuk do të ndikonte në Listën Serbe, e cila fitoi dhjetë vende. Nuk ishte Lista Serbe shënjestra, por duhej të dëmtohej imazhi Serbisë dhe për të ndryshuar përbërjen në Parlament, sepse nëse hyn Nisma, numri i vendeve të Kurtit do të zvogëlohet dhe atëherë LDK-ja në bllok mund të kenë më shumë sesa Kurti, duke imponuar në këtë mënyrë kandidatin e tyre kryeministër Vjosa Osmani”, u shpreh Vuçiq. /Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…