Home Sport Zhvillohen, sot, 2 ndeshjet e Superligës, “lufta” për mbijetesë

Zhvillohen, sot, 2 ndeshjet e Superligës, “lufta” për mbijetesë

1 min read
0
0
29
kujtesa

Sot do të zhvillohen edhe dy ndeshje të tjera më të cilat do të përfundojë java e 15-të në Superligën e Kosovës.

Sot do të luajnë katër ekipet në fund të tabelës,  të cilët kërkojnë vetëm fitore me shpresën e largimit nga zona e barazhit.

Dukagjini, do ta presë në shtëpi, Flamurtarin. Të dyja klubet kanë humbur ndeshjet e kaluara dhe kërkojnë të fitojnë me dëshirën për të qëndruar në Superligë.

Ndërsa ndeshje tjetër interesante do të jetë midis Vushtrrisë dhe Ferizajt. Vendësit kanë humbur në dy ndeshjet e fundit, derisa Ferizaj fitoi ndeshjen e fundit  dhe kërkojn të vazhdojë serinë e fitoreve.

Të dyja ndeshjet fillojnë në orën 13:00. /IndeksOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…