Home Sport Southagate flet para ndeshjes me Kosovën, e quan ndeshje historike

Southagate flet para ndeshjes me Kosovën, e quan ndeshje historike

1 min read
0
0
40
kujtesa

Anglia do të zhvilloj dy ndeshje ndaj dy Kombëtareve të Ballkanit.

Tre Luanët, fillimisht e presin Malin e Zi në ndeshjen e tyre të 1000 në histori, e më pas udhëtojnë në Prishtinë për ndeshjen me Kosovën.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka thënë se lojtarët e tij mund të shkruajnë historinë këtë javë.

“Sa herë që dilni në fushë me Anglinë, keni mundësinë të shkruani një histori që mund të mbahet mend përgjithmonë dhe lojtarët kanë mundësinë që këtë javë ta bëjnë atë”, ka thënë Southgate.

Anglia aktualisht është në vendin e parë me 15 pikë, Çekia në vendin e dytë me 12 pikë derisa Kosova është e treta me 11 pikë. /IndeksOnline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…