Home Lajme Mjekët s’i besojnë Kurtit, thonë se s’do të merret seriozisht shëndetësia

Mjekët s’i besojnë Kurtit, thonë se s’do të merret seriozisht shëndetësia

1 min read
0
0
51
kujtesa

Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, ka thënë se sa i përket ikjes së mjekëve nga Kosova asnjë parti politike nuk e ka marrë seriozisht këtë çështje, andaj kjo problematikë mund të mos jetë në fokus as të ministrit të ardhshëm të Shëndetësisë.

Ikja e mjekëve nga Kosova, kushtet jo të mira në të cilat ata punojnë e mungesa e edukimit të vazhdueshëm janë disa nga problemet me të cilat po ballafaqohet shëndetësia vit pas viti.

Edhe me ardhjen e qeverisë “Kurti” është vlerësuar se këto probleme nuk do të merren seriozisht. Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, ka thënë për “Zërin” se sa i përket ikjes së mjekëve nga Kosova asnjë parti politike nuk e ka marrë seriozisht këtë çështje.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…