Home Sport McGregor thumbon Khabibin pasi kushëriri i tij pëson humbje në debutimin në UFC

McGregor thumbon Khabibin pasi kushëriri i tij pëson humbje në debutimin në UFC

1 min read
0
0
49
kujtesa

Conor McGregor ka thumbuar Khabib Nurmagomedovin pasi kushëriri i tij pësoi humbej në debutimin e tij në UFC.

Abubakar Nurmagomedov debutoi në peshat e mesme në sportin e arteve marciale në fundjavën e kaluar, por nuk shkoi ashtu siç ishte planifikuar.

Rusi pësoi humbje nga David Zwada në vendlindjen e tij, derisa mbante kokën e tij dhe Khabib i qëndronte pranë.

Por, McGregor e ka shfrytëzuar këtë gjë, duke u tallur me kushëririn e kampionit në fuqi të UFC-së.

“Hahahaha një çantë me mbeturina”, kishte shkruar irlandezi. “Ai e mbante kokën me duar! Nuk mund të mbante as kokën. Ai u dorëhoq, një dështak u ekspozua”.

McGergor është ende i acaruar me Khabib shkaku i humbjes që ia shkaktoi në tetor të vitit të kaluar, duke ia rrëmbyer kështu brezin e arteve marciale në peshat e lehta. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…