Home Showbiz Ushtrimi joga për këmbë më të forta

Ushtrimi joga për këmbë më të forta

1 min read
0
0
93
kujtesa

Shikoni setin e ushtrimeve Power Yoga për fuqinë e këmbëve, kërdhokullave dhe pjesës së poshtme të shpinës

Këto ushtrime janë të mira edhe për koordinimin, lëvizshmërinë dhe balancën, transmeton Telegrafi.

Pas treningut dhjetëminutësh shtrijuni lehtë, sepse këto rezistenca dhe kikëzat lodhin muskujt dhe kockat.

Pos lodhjes, pas programit do të ndiheni sikur ju janë këmbët “më të forta”.

Ushtrimet bëni ngadalë dhe me kujdes, instruktorja profesioniste, Myra Shaikth, nuk përgjigjet për lëndimet e mundshme.

Nëse jeni të operuar, fillestarë apo keni probleme të rënda shëndetësore mos i kaloni kufijtë e mundësive trupore..

https://www.youtube.com/watch?v=80xFaBmRyLA

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…