Home Sport Trajneri i Werderit flet për Rashicën dhe rendësin e tij në skuadër

Trajneri i Werderit flet për Rashicën dhe rendësin e tij në skuadër

1 min read
0
0
51
kujtesa

Trajneri i Werder Bremen, Florian Kohfeldt, ka folur për Milot Rashicën për ndeshjes me Borussia Monchengladbach.

Kohfeldt e ka cilësuar shqiptarin si lojtarin jashtëzakonisht të vlefshëm për ekipin e tij.

“Ai tani është afër që të jetë në 100 për qind të formës, dhe mund ta fusë në lojë të dielën duke mos menduar se kur më duhet ta nxjerr”.

“Ai gjithashtu po përmirësohet në mbrojtje dhe është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ekipin tonë”, ka thënë Kohfeldt.

Rashica këtë sezon ka shënuar katër gola dhe ka dhënë dy asistime,  në vetëm gjashtë ndeshje.

Ai është ftuar nga Kosova për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë që zhvillohet javën që vjen. /Telegrafi

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…