Home Sport Emery: Kam biseduar me Xhakën, ai nuk po ndjehet i gatshëm të luajë

Emery: Kam biseduar me Xhakën, ai nuk po ndjehet i gatshëm të luajë

1 min read
0
0
42
kujtesa

Granit Xhaka nuk po kalon momente të mira te Arsenali që nga ndeshja me Crystal Palacen, ku ndodhi edhe polemika me tifozët.

Mesfushori ka qëndruar jashtë fushave, ndërsa i është hequr edhe shiriti i kapitenit.

“Topçinjtë” do të luajnë këtë fundjavë përballë Leicester një ndeshje mjaft interesante, por Granit Xhaka do të jetë përsëri jashtë ekipit për të katërtën ndeshje radhazi.

Trajneri Unai Emery tregtoi se nuk ishte vetëm vendim i tij për ta lënë lojtarin jashtë, pasi diçka të tillë e kishte diskutuar me Xhakën.

“Fola me të që ditën e martë për sa i përket gjendjes së tij fizike dhe psikologjike. Xhaka po stërvitet dhe po punon, por më tha që nuk ndihet akoma gati për të luajtur dhe ne do të presim”, ka thënë Emery.

Gjatë ditëve të fundit ka pasur shumë lajme rreth Granit Xhakës dhe klubeve që janë të interesuara për shqiptarin. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…