Home Sport Hedhet shorti për Kupën e Kosovës

Hedhet shorti për Kupën e Kosovës

1 min read
0
0
42
kujtesa

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat.

Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C dhe D me nga shtatë skuadra.

Në Grupin A janë: Rahoveci, Trepça, Lipjani, Vushtrria, AS Prishtina, Dukagjini dhe Fushë Kosova.

Në Grupin B janë: Bashkimi, Feronikeli, Vëllaznimi, Drita, Borea, United Basketball dhe Gjakova.

Në Grupin C janë: Sigal Prishtina, Golden Eagle Ylli, New Basket, Kerasan Prishtina, AS Kastrioti, Mega Sport dhe Sfera.

Në Grupin D janë: Peja, Ponte Prizreni, Istogu, Prishtina e Re, Kaçaniku, Golden Eagle Ylli B dhe Llapi.

Ndërkohë, në konkurrencën e femrave, në Grupin A janë: Bashkimi, Penza, Vëllaznimi, Drita, Vushtrria dhe Sfera.

Në Grupin B janë: Mabetex Prishtina, Kastrioti, Trepça, Kerasan Prishtina, United Basketball dhe Golden Eagle Ylli.


Ndeshjet e para në konkurrencën e meshkujve do të zhvillohen më 12/15 nëntor.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…