Home Sport Arsenali i gatshëm ta shesë Xhakën në janar

Arsenali i gatshëm ta shesë Xhakën në janar

1 min read
0
0
53
kujtesa
Granit Xhaka (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Granit Xhaka (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Klubi anglez, Arsenali është i përgatitur të shes yllin shqiptar, Granit Xhaka, në afatin kalimtar të janarit.

Sipas mediumit britanik The Mirror, mesfushori i Zvicrës ka frikë se karriera e tij në Arsenal ka përfunduar pasi u hoq shiriti i kapitenit pas një eksesi me tifozët e klubit.

‘Vetëm të Premten më 8 Nëntor #ExtraLirë’

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Tani duket e sigurt që ai do të shitet në afatin e ardhshëm kalimtar, atë të janarit, me Gjermaninë destinacionin më të mundshëm

Megjithatë, edhe një kalim në Serie A është në letrat e të ardhmes së Xhakës, pasi Interi dhe Milani janë të interesuar.

Xhaka u nënshkrua për 34 milionë funte apo rreth 40 milionë euro nga Borussia Monchengladbach në vitin 2016 dhe është ende shumë i vlerësuar në Bundesliga.

27-vjeçari është i shqetësuar në lidhje me të ardhmen e tij në Euro 2020 nëse ai lihet jashtë fushave nga klubi londinez. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…