Home Sport Sarri tregon pse e zëvendësoi Ronaldon dhe arsyeton nervozizmin e tij

Sarri tregon pse e zëvendësoi Ronaldon dhe arsyeton nervozizmin e tij

1 min read
0
0
52
kujtesa

Cristiano Ronaldo nuk duket i lumtur kur u largua nga loja në minutën e 81-të, por Juve e shënoi golin e fitores (2-1) ndaj Lokomotiv Moskës në Ligën e Kampionëve.

Maurizio Sarri zëvendësoi Ronaldon me Paulo Dybala kur rezultati ishte 1-1, ndërsa pastaj Douglas Costa shënoi në kohën shtesë.

“Ai u mërzit sepse nuk ishte mirë [fizikisht]”.

“Ai është duke ndjerë një dhimbje të vogël në kyçin e këmbës ditëve të fundit dhe kjo po e lëndonte”.

“Tashmë isha nervoz për këtë edhe në pjesë lojë”.

“Pastaj, kur e pashë duke bërë një lëvizje në një sprint që nuk më pëlqeu, e hoqa atë sepse kisha frikë se ai do të dëmtonte veten”, ka thënë Sarri./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…