Home Lajme KBI-VUSHTRRI organizon program kulturor me rastin e ditëlindjes së Profetit Muhamed A.S.(FOTO)

KBI-VUSHTRRI organizon program kulturor me rastin e ditëlindjes së Profetit Muhamed A.S.(FOTO)

1 min read
0
0
96
kujtesa

Këshilli i Bashkësis Islame në Vushtrri organizon Program Kulturo Artistik me rastin e ditëlindjes se Profetit Muhamed A.S.

P rogram kulturor me rastin e ditëlindjes së Muhamedit alejhi selam !
Pjesmarrës në Program :
Dr.MUSA MUSAI Ligjërues nga Gostivari
HALIL ef AVDULLI -Ligjërues special për program nga Zvicra.
Program Artistik :
EGZON IBRAHIMI
KRESHNIK ABDULLAHU
MENDUH ALLAJBEG
Pjesmarrja për dy gjinitë .
Vendi : Xhamia e Martirëve ,afër varrezave të vjetra të qytetit Vushtrri .
Koha : Pas namazit të jacisë ,ora 18:00
Ejani të mësojmë për vlerat njerëzore të njeriut më të zgjedhur të njerëzimit Muhamedit a.s
Jeni të mirëseardhur !

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…