Home Sport Guardiola me “kokëdhimbje”, pa gjashtë futbollist në derbin e Premierligës

Guardiola me “kokëdhimbje”, pa gjashtë futbollist në derbin e Premierligës

58 second read
0
0
52
kujtesa

Në fundjavë luhet derbi i dy skuadrave që po luftojnë për titullin e Premierligës.

Të dielën në “Anfield”, Liverpooli e pret Manchester Cityn në ndeshjen e xhiros së 12-të të Premierligës.

Guardiola do të ketë probleme të mëdha për këtë ndeshje.

Ai nuk mund të llogaris në shërbimet e Sane, Laporte, Rodri, Zinchenko, Silva dhe së fundi Ederson.

Ky nuk do të jetë një derbi ideal, duke e parë edhe formën e mirë që po kalon Liverpooli. /IndeksOnline

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…