Home Sport Franca zbulon listën anti-Shqipëri, me shtatë super sulmues vije në Tiranë

Franca zbulon listën anti-Shqipëri, me shtatë super sulmues vije në Tiranë

1 min read
0
0
40
kujtesa

Kombëtarja e Francës do të vije në Tiranë për ndeshje ndaj Kombëtares së Shqipërisë.

Kampioni i Botës ka për qëllim dy fitore në dy ndeshjet e fundit për të siguruar matematikisht kualifikimin për në Euro 2020.

Trajneri Didier Deschamps ka zbuluar listën me 23 futbollistë të ftuar, ku mungesa e madhe është ajo e Paul Pogbas.

Gjithashtu në këtë listë mungon edhe mbrojtësi i Bayernit, Lucas Hernandez dhe portieri Hugo Lloris për shkak të lëndimeve.

Deschamps për duelet ndaj Moldavisë si vendas dhe Shqipërisë në Tiranë ka grumbulluar shtatë sulmues. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…