Home Lajme Bahtiri: Isa Mustafa nuk bën të bëhet president pasi përçahet LDK-ja

Bahtiri: Isa Mustafa nuk bën të bëhet president pasi përçahet LDK-ja

1 min read
0
0
37
kujtesa

Kryetari i Mitrovicës dhe anëtari i Vetëvendosjes, Agim Bahtiri ka thënë se nuk beson që Isa Mustafa do të bëhet president.

Bahtiri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se Isa Mustafa nuk bën të bëhet president pasi përçahet LDK-ja.

“Ne nuk dëshirojmë të lëndojmë një partner (LDK-në) duke iu bërë president Kryetarin e partisë”, tha ai, përcjell Telegrafi.

I pari i Mitrovicës thotë se Isa Mustafa është vendosur në krye të LDK-së si figurë kompromisi për të mos u shpartalluar partia.

“Ne nuk jemi të trentë që të shfaqim edhe njëherë një rrezik. Nuk duam të rrjedhin deputetë nga koalicioni jonë [Vetëvendosje-LDK]”, tha ndër të tjera Agim Bahtiri./Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…