Home Lajme Vushtrriasja Fjolla Ujkani, deputetja më e re e Vetëvendosjes! e lindur në të 97-tën

Vushtrriasja Fjolla Ujkani, deputetja më e re e Vetëvendosjes! e lindur në të 97-tën

1 min read
0
0
65
kujtesa

Lëvizja “Vetëvendosje” pritet që sipas gjitha gjasave t’i ketë 32 deputetë në Parlamentin e Republikës së Kosovës.

Shumë emra të rinj do të jenë në grupin parlamentar të partisë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Në mesin e tyre është edhe një vajzë në moshë tejet të re. Bëhet fjalë për Fjolla Ujkanin nga Vushtrria, shkruan Indeksonline

Ajo ka arritur të fitojë ulëse në legjislativin e vendit duket grumbulluar gjithsej 7.880 10 vota.

Por, Fjolla ka thyer edhe një rekord të ri në punën parlamentare duke qenë deputetja më e re në historinë e vendit.

Ujkani është 22 vjeçare, e lindur 13 maj 1997.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…