Home Sport Në NBA u zhvilluan gjashtë super ndeshje – fituan Lakers, Boston dhe Atlanta

Në NBA u zhvilluan gjashtë super ndeshje – fituan Lakers, Boston dhe Atlanta

2 min read
0
0
48
kujtesa

Mbrëmja e së martës ka dhuruar gjashtë ndeshje interesante në kampionatin elitar të basketbollit botëror, atë amerikan NBA.

Si çdo mbrëmje edhe mbrëmja e së martës ka dhuruar ndeshje interesante për tifozët e basketbollit.

ETC Gift Card – Blej dhe Fito

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Padyshim se njëra nga to ishte ajo në mes të Charlotte dhe Indiana Pacers, të cilët e fituan Hornets me rezultat 122:120 pas vazhdimeve.

LA Lakers vazhduan serinë e mirë të fitoreve pasi mposhtën Chicago Bulls me rezultat 118:112 dhe tani prijnë konferencën perëndimore.

@KingJames registers his third-straight TRIPLE-DOUBLE for the third time in his career in the @Lakers win at Chicago! #SAPStatLineOfTheNight pic.twitter.com/mkN8ILJdK3

— NBA.com/Stats (@nbastats) November 6, 2019

Fitore shënuan edhe Boston Celtics ndaj Cleveland Cavaliers 119:113 dhe Atlanta Hawks ndaj San Antonio Spurs me rezultat 108:100.

Në dy takimet tjera, Oklahoma City Thunder mposhti 102:94 Orlando Magic, ndërsa Miami Heat u mposht 109:89 nga Denver Nuggets. /Telegrafi/

? the updated #NBA standings through Nov. 5! pic.twitter.com/KSH2OJJffq

— NBA (@NBA) November 6, 2019

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…