Home Sport Top dhjetë lojtarët që po shkëlqejnë në këtë sezon – befasia është Chris Smalling

Top dhjetë lojtarët që po shkëlqejnë në këtë sezon – befasia është Chris Smalling

2 min read
0
0
47
kujtesa

Ky sezon po tregon një formë të lartë të disa lojtarëve që mendohej se më nuk kanë çfarë të ofrojnë në futboll.

Përveç Liverpoolit që po shkëlqen në Ligën Premier, Manchester City, Real Madridi, Barcelona, Juventusi, Bayern Munichu dhe Paris Saint-Germain janë duke zhgënjyer me formën e tyre.

Por, disa lojtarët si Chris Smalling, Kieran Trippier, Serge Gnabry, Lautaro Martinez dhe disa të tjerë po befasojnë me formën e tyre.

Chris Smalling (Foto: Paolo Rattini/Getty Images/Guliver)

Amine Harit i Schalkes po shkëlqen në këtë sezon më formën e tij dhe është aktualisht lojtari me paraqitjet më të mirë, e që pak është pritur nga ai.

Smalling në këtë verë kaloi te Roma në formë huazimi nga Manchester United, derisa Giallorossët janë të kënaqur me formën e tij dhe duan ta mbyllin transferimin e tij.

Lojtarët më në formë aktualisht në Evropë:

1= Amine Harit

2= Chris Smalling

3= Kieran Trippier

4= Thomas Partey

5= Lautaro Martinez

6= Gerardo Moreno

7= Breeel Embolo

8= Serge Gnabry

9= Scott McTominay

10= Domenico Berardi. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…