Home Lajme Lista e plotë e votave të kandidatëve për deputet nga radhët e LVV-së

Lista e plotë e votave të kandidatëve për deputet nga radhët e LVV-së

1 min read
0
0
82
kujtesa

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit doli partia më e votuar nga qytetarët e Kosovës.

Sipas rezultateve preliminare të Komisionit Qendrorë Zgjedhor, LVV ka dalë e para me 25.50 për qind të votave.

Mirëpo, KQZ ende nuk ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, e as të kandidatëve për deputet nga subjektet politike.

Telegrafi ka siguruar një listë të kandidatëve për deputet nga LVV.

Në pesëmbëdhjetëshen e parë me më së shumti vota të kandidatëve për deputetë hyjnë:

1. ALBIN KURTI – 181,771 vota

2. GLAUK KONJUFCA -72,155 vota

3. ALBULENA HAXHIU – 45,665 vota

4. ARBEN VITIA – 25,711 vota

5. HEKURAN MURATI – 22,847 vota

6. MIMOZA KUSARI – LILA – 22,131 vota

7. SARANDA BOGUJEVCI – 18,264 vota

8. LIBURN ALIU – 17,973 vota

9. REXHEP SELIMI – 15,728 vota

10. HAKI ABAZI – 15,450 vota

11. YLLZA HOTI – 14,605 vota

12. MEFAIL BAJQINOVCI – 14,453 vota

13. LABINOTË DEMI – MURTEZI – 13,392 vota

14. HAJRULLA ÇEKU – 12,056 vota

15. GAZMEND GJYSHINCA – 12,050 vota

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…