Home Sport Son largohet nga fusha duke qarë kur e kuptoi se çfarë lëndimi të rëndë i shkaktoi Gomesit

Son largohet nga fusha duke qarë kur e kuptoi se çfarë lëndimi të rëndë i shkaktoi Gomesit

2 min read
0
0
51
kujtesa

Në përballjen në mes të Evertonit dhe Tottenham Hotspurit kishte disa skena të tmerrshme.

Ndeshja që përfundoi pa fitues (1-1) në Goodison Park e a Andre Gomesin me një lëndim të rëndë që e pësoi nga Heung-Min Son.

Ylli i Spurs tentoi ta ndalonte mesfushorin spanjoll, mirëpo ndërhyrja e tij ishte e gabuar, derisa në rrugë ishte edhe Aurier.

Axhole Rose@AxholeRose

Son’s red card challenge on Everton’s Andre Gomes#EVETOT1,83910:16 AM – Nov 3, 2019Twitter Ads info and privacy1,315 people are talking about this

Son shkoi me të dyja këmbët në Gomesin, derisa nga rrokullisja e tij në tokë, shkoi në këmbët e Aurierit, për të pësuar kështu lëndimin e rëndë.

Në fillim dukej si një ndërhyrje e lehtë dhe gjyqtari Martin Atkinson nxori kartonin e verdhë, por pas ndihmës nga VAR-i, e nxori të kuqin.

Son e kuptoi gabimin e tij dhe filloi të kërkonte falje, por kur pas se këmba e ish-anëtarit të Barcelonës ishte thyer, filloi të qante dhe ta kapte kokën me duar. /Telegrafi/

michael b@whatmjtweeted

Andrew Gomes tackle from son and aurier .. #gomes #aurier #EVETOT

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…