Home Auto&Tech BMW tentoi të tallet me rivalin kryesor për Halloween, por përgjigja e Mercedes-it “e mbylli debatin”

BMW tentoi të tallet me rivalin kryesor për Halloween, por përgjigja e Mercedes-it “e mbylli debatin”

2 min read
0
0
76

Kur bëni një shaka në kurriz të një rivali kryesor, duhet të keni shumë kujdes – mund të gjendeni në një “pozicion pa kthim”.

Kjo është dëshmuar edhe nga një shaka ndërmjet dy rivalëve, prodhues të automobilave, BMW dhe Daimler (Mercedes), përcjell Telegrafi.

Ditëlindja e madhe e Interex – festë 30 ditë me super zbritje!

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Dhe ata që më së miri e dinë këtë, tanimë janë ekipi i mediave sociale i BMW – pas një “shkëmbimi talljesh” me kolegët e tyre në Daimler.

BMW i filloi gjërat me një cicërimë në 10:55 AM, duke dashur të tallen me Mercedes.

View image on Twitter

Now every car can dress up as its favorite superhero. @MercedesBenzUSA #HappyHalloween from #BMW pic.twitter.com/Gpb5rvzEer

— BMW USA (@BMWUSA) October 31, 2019

“Tani çdo makinë mund të vishet si superheroi i saj i preferuar”, ishte shkruar në një postim në Twitter të BMW.

Por përgjigja e Daimler AG, nuk ishte shumë e vonshme, rreth 11:39 dhe madje as nuk përdorën ndonjë fotografi.

View image on Twitter

Nice one, @BMWUSA. That’s a really scary costume! Especially that radiator grille…

— Daimler AG (@Daimler) October 31, 2019

“Shumë e bukur, @BMWUSA. Ky është një kostum me të vërtetë i frikshëm!”, ishte përgjigja nga Daimler AG.

Kjo deklaratë e thjeshtë “e mbylli debatin”.

pic.twitter.com/8d4PJsNbs3

— Q (@Qsecured) October 31, 2019

Më pas, një mori reagimesh humori shpërthyen në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Auto&Tech

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Vushtrrinë: Xhafer Tahiri i LDK-së e Ferit Idrizi i PDK-së në balotazh

17/10/2021 | 19:30 Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL…