Home Lajme Tërmeti në Kosovë, flet drejtori i Institutit Sizmik

Tërmeti në Kosovë, flet drejtori i Institutit Sizmik

1 min read
0
0
51
kujtesa

Drejtori i Institutit Sizmik të Kosovës, Shemsi Mustafa ka konfirmuar për Telegrafin tërmetin e sotëm që ndodhi në Kosovë.

Mustafa ka thënë se tërmeti ishte me magnitudë të ulët dhe se nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

“Po ka ndodhur një tërmet me magnitudë 3.0. Epiqendra ishte në Dragash, ndërkaq nuk është raportuar për dëme materiale apo të lënduar”, ka thënë Mustafa.

Ndryshe një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur sot qytetin e Korçës. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…