Home Sport Lukaku lavdëron bashkëlojtarët: Faleminderit për ndihmën, jeni të veçantë

Lukaku lavdëron bashkëlojtarët: Faleminderit për ndihmën, jeni të veçantë

2 min read
0
0
46
kujtesa
Romelu Lukaku (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Romelu Lukaku (Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

Romelu Lukaku ka thurë elozhe për bashkëlojtarët e tij te Interi, duke i cilësuar ata si një grup special.  

Pasi shënoi golin e fitores të martën ndaj Brescias, Lukaku ftoi shokët e skuadrës së Interit për falënderim, duke i quajtur ata një “grup special”.

Në një video të postuar në mediat sociale, futbollisti përdori momentin për të falënderuar skuadrën për mënyrën e sjelljes së tyre dhe pagoi faturën për një darkë të këndshme Sushi në Milano

“Jam shumë e lumtur që jam këtu me ju. Faleminderit për ndihmën që më dhatë. Ky është një grup i veçantë”, ka thënë Lukaku gjatë një fjalimi rreth tavolinës.

Lukaku u transferua tek Nerazzurrët nga Manchester Unitedi këtë verë, kur Interi zbrazi bankën për të sjellë golashënuesin belg në Itali.

Djelmoshat e Antonio Contes janë të dytët në kampionat, ndërsa Lukaku tashmë ka shënuar shtatë gola me ekipin e ri. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…