Home Uncategorized Komuna e Vushtrrisë dhe OJQ “Toka” projekt për promovimin e vullnetarizmit edukativ tek nxënësit në shkolla

Komuna e Vushtrrisë dhe OJQ “Toka” projekt për promovimin e vullnetarizmit edukativ tek nxënësit në shkolla

1 min read
0
0
82
kujtesa

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri priti në takim znj. Jeohna Gjurgjeala nga OJQ “Toka”.

Komuna e Vushtrrisë dhe OJQ “Toka” do të angazhohen në projektin për promovimin e vullnetarizmit edukativ tek nxënësit në shkollat e Vushtrrisë.

Po ashtu nxënës e të rinj nga Vushtrria do të përkrahen në projektet e kampit për të rinj TOKA si dhe në programe këmbimi me Iowa nga SHBA ku në bazë të meritokracisë do të përzgjidhen nxënës nga Vushtrria për të marrë pjesë në këto programe.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…