Home Showbiz Si ta lexoni gjuhën e trupit të tij, çfarë ju thotë ai pa fjalë?

Si ta lexoni gjuhën e trupit të tij, çfarë ju thotë ai pa fjalë?

5 min read
0
0
37
kujtesa

Pa marrë parasysh se a e keni njohur tani partnerin tuaj, apo jeni në një lidhje të gjatë, këto udhëzime të gjuhës së trupit do t’ua deshifrojnë sjelljet e tij dhe domethënien që qëndron pas tyre

1. Kur ecni së bashku, ju kap për beli

Të ecurit së bashku duke e kapur njëri-tjetrin për beli sinjalizon harmoninë mes jush. Kjo tregon edhe faktin se ju nuk jeni vetëm të dashur, por edhe miq të vërtetë. Përveç që dëshmon një rehati mes partnerëve në çift, gjithashtu simbolizon edhe besimin që keni tek njëri-tjetri.

2. Ua pickon prapanicën

Çiftet të cilët e përdorin këtë lëvizje për të flirtuar me njëri-tjetrin dinë se si t’ua tërheqin vëmendjen njëri-tjetrit në mënyrë joshëse. Është një mënyrë për t’ia përkujtuar tjetrit se “Hej, unë jam këtu”! kjo tregon se partnerët janë të sigurte në ndjenjat e njëri-tjetrit.

3. Ua kap fytyrën duke e pozicionuar atë para fytyrës së tij

Kjo është një shenjë që shfaq ndjenjat e fuqishme në një çift. Zakonisht ndodh spontanisht, kur ju kaplojnë ndjenjat e çiltra të dashurisë dhe përkushtimit. Kjo është një mënyrë e përkryer për t’u lidhur me partnerin dhe për t’u ç’kyçur nga bota.

4. Ua largon flokët nga fytyra duke ju shikuar drejt në sy

Një veprim i tillë thotë heshturazi “Dua të kujdesem për ty”!

5. Qëndroni afër kur jeni të rrethuar me shoqëri

Kjo do të thotë se ju përkrahni njëri-tjetrit. Nuk do të thotë se nuk ndjeheni të afërt me shoqërinë tuaj, por se keni një afërsi të veçantë dhe se ndjeheni më të sigurt me partnerin tuaj.

6. Ua puth ballin

Ky veprim tregon përkushtimin e thellë që partneri juaj ka për ju. Ai është një person mjaft romantik dhe mos u befasoni në qoftë se shpeshherë ju përgatit darka romantike dhe befasi të tjera.

7. Ktheni kokën për të shikuar njëri-tjetrin kur largoheni

Kur dy persona të cilët janë në çift një kohë më të gjatë kthejnë kokën për të parë njëri-tjetrin kur largohen dhe u drejtohen drejtimeve të kundërta, kjo flet se sa të dashuruar janë ata dhe se nuk e marrin si të garantuar lidhjen, por çdoherë ndjejnë një dhimbje kur paramendojnë ndarjen.

8. Ju fal përqafime të shpeshta

Kjo flet se sa i kujdesshëm është partneri juaj. Ai do të bënte çdo gjë që mundet për t’u kujdesur për mirëqenien tuaj. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Showbiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…