Home Sport Petit: Xhaka nuk duhet të jetë kapiten i Arsenalit – ajo që bëri, në Angli konsiderohet tradhti

Petit: Xhaka nuk duhet të jetë kapiten i Arsenalit – ajo që bëri, në Angli konsiderohet tradhti

2 min read
0
0
40
kujtesa
Granit Xhaka, Emmanuel Petit (Fotomontazh: Getty Images/Guliver)

Granit Xhaka, Emmanuel Petit (Fotomontazh: Getty Images/Guliver)

Ish-futbollisti i Arsenalit, Emmanuel Petit, është në grupin e atyre që e kanë kritikuar Granit Xhakën për veprimin e tij dhe ka kërkuar që t’i hiqet shiriti i kapitenit.

“Nuk kam parë kurrë dika të ngjashme me atë që ndodhi me Granit Xhakën. Për mua, ai nuk mund të jetë më kapiten i Arsenalit. Është e pamundur, ajo që ka bërë është e papranueshme”.Lexo po ashtu:LEXONI të gjitha lajmet lidhur me situatën e krijuar për Granit Xhakën

“Ajo që ka bërë në fushë është diçka tjetër, e kam bërë të qartë, nuk e di se çfarë i ofron skuadrës. Por, ajo që bëri Xhaka kur u largua nga fusha, është krejt ndryshe. Nuk mund të bësh diçka të tillë – në Angli konsiderohet si tradhti”, ka thënë Petit për Paddy Power.

Xhaka being subbed off pic.twitter.com/VIQsnhFBoC

— Matt (@MGH) October 27, 2019

Ish-mesfushori francez ka qenë pjesë e Arsenalit në periudhën 1997-2000, duke fituar Ligën Premier (1997/1998), Kupën FA (1997/1998) dhe FA Charity Shield (1998 dhe 1999).

Njëherësh, ai ka qenë pjesë e gjeneratës së artë të Francës që e fitoi Kupën e Botës në vitin 1998 dhe Kampionatin Evropian në vitin 2000. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…