Home Lajme Thaçi takohet me Dakën: Kërkon nga KQZ certifikim sa më të shpejtë të rezultateve

Thaçi takohet me Dakën: Kërkon nga KQZ certifikim sa më të shpejtë të rezultateve

1 min read
0
0
47
kujtesa

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar sot kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka.


Procesi i certifikimit të zgjedhjeve për t’i hapur rrugë konstituimit të Kuvendit dhe formimit të Qeverisë së re ka qenë temë diskutimi njofton Zyra e Presidencës, përcjell Reporteri.net.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka e ka njoftuar presidentin Thaçi rreth procesit të numërimit dhe certifikimit të rezultatit zgjedhor.

Në anën tjetër, Thaçi ka vlerësuar Kryetaren Daka për punën, integritetin dhe profesionalizmin e KQZ-së në menaxhimin e procesit të përgjithshëm elektoral. /Reporteri.net

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…