Home Sport Notat e lojtarëve: PSG 4-0 Marseille, shkëlqejnë Mbappe dhe Icardi

Notat e lojtarëve: PSG 4-0 Marseille, shkëlqejnë Mbappe dhe Icardi

1 min read
0
0
40
kujtesa

Mauro Icardi dhe Kylian Mbappe (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Mauro Icardi dhe Kylian Mbappe (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Paris Saint-Germaini i ka shënuar katër gola në portën e Marseille dhe nuk e ka pranuar asnjë në ndeshjen e Ligue 1.

Performanca e vendasve ishte dukshëm më e mirë, prandaj nota mesatare e tyre (7.39) është shumë e lartë në krahasim me atë të mysafirëve (6.17).Lexo po ashtu:PSG fiton derbin ndaj Marseille, Icardi vazhdon të shënojë

Në këtë ndeshje kanë shkëlqyer Kylian Mbappe (9.1) dhe Mauro Icardi (8.8), të ndjekur edhe nga Angel Di Maria (8.7).

Nota më e ulët ka shkuar për portierin e Marseille, Steve Mandanda (5.2), i cili i pranoi katër gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Paris Saint-Germainit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Marseille (Foto: WhoScored)

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…