Home Lajme Meta takohet me Kurtin: Uroj që Kosova të ecë në rrugën e forcimit të institucioneve demokratike

Meta takohet me Kurtin: Uroj që Kosova të ecë në rrugën e forcimit të institucioneve demokratike

46 second read
0
0
47
kujtesa

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është takuar me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Meta ka njoftuar se ka uruar Kurtin për rezultatin e arritur në zgjedhjet e fundit.

“Uroj që Kosova të ecë në rrugën e forcimit të institucioneve demokratike, që të jetë një shembull pozitiv në të gjithë rajonin”, ka shkruar Meta, përcjell Telegrafi.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…