Home Sport Xhaka i pakënaqur me reagimin e tifozëve të Arsenalit – i shau, e hoqi me shpejtësi fanellën dhe shkoi drejt tunelit

Xhaka i pakënaqur me reagimin e tifozëve të Arsenalit – i shau, e hoqi me shpejtësi fanellën dhe shkoi drejt tunelit

2 min read
0
0
47
kujtesa

5 minuta

(Foto: Getty Images/Guliver/Twitter)

(Foto: Getty Images/Guliver/Twitter)

Granit Xhaka ka reaguar në mënyrë të pakënaqshme në momentin e zëvendësimit në ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Crystal Palace.

Trajneri Unai Emery vendosi ta largonte nga loja mesfushorin shqiptar në minutën e 61-të dhe në vend të tij e inkuadroi Bukayo Sakan.

Mirëpo, në momentin e zëvendësimit, ai u fishkëllye nga tifozët vendas, ashtu që reagimi i tij ishte i menjëhershëm duke kapur veshin, është parë duke sharë dhe e ka hequr fanellën, para se të hynte në tunel.

Granit Xhaka (Foto: Alex Morton/Getty Images/Guliver)

Xhaka është caktuar kapiten i Arsenalit nga Emery, por kur trajneri vendosi ta zëvendësonte, tifozët në mënyrë ironike e mbështetën vendimin e tij dhe më pas e fishkëllyen kapitenin, gjë që nxiti reagimin e tij.

27-vjeçari asistoi në golin e parë të këtij takimi që u mbyll me rezultat 2-2. /Telegrafi/

Football Survivor@footiesurvivor

?

Granit Xhaka. Arsenal’s captain. #ARSCRY41411:08 AM – Oct 27, 2019Twitter Ads info and privacy241 people are talking about this

TheArseneView@TheArseneView

Granit Xhaka, telling Arsenal fans to F*ck off, took his shirt off and walked down the tunnel. 1,72610:56 AM – Oct 27, 2019

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…