Home Sport Spektakël në Anfield: Liverpooli fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit

Spektakël në Anfield: Liverpooli fiton me përmbysje ndaj Tottenhamit

1 min read
0
0
38
kujtesa

Liverpooli e ka mposhtur Tottenhamin në Anfield me rezultat 2-1


Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp vazhdon të kryesojë në Premier Ligë, ndërsa tani ka 6 pikë më shumë se përcjellësi i parë, Manchester City, shkruan Reporteri.net

‘Të Kuqtë’ në xhiron e 10-të mposhtën Tottenhamin me rezultat 2-1, edhe qysh në minutën e parë mysafirët shënuan gol me anë të Harry Kane.

GET IN REDS!! 

— Liverpool FC (@LFC) October 27, 2019

Në pjesën e dytë, Liverpooli sulmoi vazhdimisht portën e Tottenhamit dhe shënuan dy herë me anë të Henderson dhe Mo Salah, që realizoi nga penalltia.

Në dy ndeshjet tjera që u luajtën në këtë kohë, Manchester United mposhti Norëichin me rezultat 3-1, ndërsa Arsenali zhgënjeu duke barazuar 2-2 me Crystal Palace. /Reporteri.net/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…