Home Lajme Vushtrria Fiton përball Llapit fillon të këndellet me Trajnerin Llapashtica

Vushtrria Fiton përball Llapit fillon të këndellet me Trajnerin Llapashtica

3 min read
0
0
224
kujtesa

Duket se FC Vushtrria ka filluar të këndellet pas lojërave të dobëta të treguara dhe pas problemeve me trajnerin toma , i cili si duket nuk kishte gjetur homegjnizim ne klub ,mirpo si duket trajneri ne detyrë Fitim Llapashtica , ka arritur ta komponoj ekipen ,dhe te ndryshoj formacionin me lojëtar vendor ,eh pikerisht ky ndryshim ne formacion duket se ka arritur rezultat.

ndeshja ishte ne pjesen e para me donimin të Vushtrriasëve , ku pas shum rasteve erdhi edhe goli në minuten e 27-të nga Eri Lamqaj , dhe i jepi kahje tjeter lojes ,ngjalli motivin tek Vushtrriasit dhe Vushtrria arriti te krijoj edhe disa raste ne pjesen e par qe ka mundin ti sjellin edhe me shum gola ,por qe nuk u konkretizuan ,edhe llapi kishte disa gjysem raste ,permes pefqelit por as ata nuk arriten ta dergonin topin ne rrjet.

Pjesa e dyt startoi furishem nga llapi qe me gjdo kusht tentonin ta barazonin rezultatin por nuk arriten ta bënin ti konkretizonin rastet dhe keshtu ndeshja perfundoi me rezultatin 1:0 në të mirë të Vushtrrriasëve

Pas Ndeshjes Deklaruan :

Tahir Batatina

ishte lojë e rëndëishme per te dyja skuadrat ,kishim raste ne ,por edhe vushtrria, Vushtrria arrit ti konkretizoi nje rast te mir qe e kishte dhe e arriten golin ,ne tentuam ta barazonim por nuk arritum ta beninim megjithese edhe ne kishim raste te mira shenimi ,mendoj qe u demtuam nga gjygjaret per zhagitje te lojes .

Fitim Llapashtica

ne arritem fitore fal lojëtarëve të cilët u angazhuan maksimalisht dhe ishin ne gjendje të japin shpirtin per ket fitore dhe per kët qytet , ne tani jemi komponuar mire si ekip dhe beso so do te rikthehemi edhe me fiore tjera ./ VcianaPress

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…