Home Lajme Edhe një ish ushtar i UÇK-së nga Skenderaj ftohet nga Specialja

Edhe një ish ushtar i UÇK-së nga Skenderaj ftohet nga Specialja

1 min read
0
0
42
kujtesa

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zenel Shala, ka pranuar ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale.

Shala, përmes një postimi në Facebook, para katër ditësh, ka bërë të ditur se do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për intervistim nga Specialja.

Postimi i plotë i Shalës:

“Shok miq bashkeluftetar familjar te dashur ,ju njoftoj se sot rreth ores 1600 dat 22.10.2019 jam kontaktuar nga dhomat e specializuara te gjykates speciale me seli ne hag , sme kan njoftuar se ne cilsin e deshmitarit apo te dyshuarit ftohem por me daten 5 nentor dot intervistohem ne Prishtin , jam krenar me gjith ate qfar kam ber gjat luftes , po te me kerkohej prap do te beja njejt andaj qendroni te qet , ashtu si e mbrojtem kosoven ne luft edhe tash njejt do ti mbrojm vlerat kombetare , i juaji Zenel Shala” (sic.), ka shkruar Shala. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…