Home Sport PSG do ushtrojë të drejtën e blerjes për Mauro Icardin

PSG do ushtrojë të drejtën e blerjes për Mauro Icardin

1 min read
0
0
38
kujtesa
Mauro Icardi te Paris Saint-Germain  . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Mauro Icardi te Paris Saint-Germain . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

PSG janë vendosur ta ushtrojnë opsionin e tyre për të blerë Mauro Icardi nga Interi.  

Sipas asaj që është raportuar nga gazeta spanjolle AS, tashmë argjentinasi po pëlqehet shumë nga klubi parisien.

Icardi ishte i lidhur me një largim nga Nerazzurrët gjatë verës dhe përfundimisht ishin PSG që e mori në huazim.

Mauro Icardi te Paris Saint-Germain . (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Icardi është i vendosur për t’u bashkuar me PSG përgjithmonë në fund të sezonit, pasi sulmuesi uruguaian Edinson Cavani, nuk do të rinovojë.

Icardi e ka gjetur vetën edhe me gola në klubin e ri, pasi po shënon rregullisht. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…