Home Kulturë Vushtrria nuk shquhet vetëm për çaj dhe çepaba ,shquhet edhe për DJ

Vushtrria nuk shquhet vetëm për çaj dhe çepaba ,shquhet edhe për DJ

2 min read
0
0
261
kujtesa

Vushtrria apo Viciana sido që ta quajm njihet ne ter Kosoven dhe rajon ,per disa ngas veqorit dhe ushqimet apo traditat qe i kan ,sikur qajin dhe qebapat te cilat kushdo qe e viziton Vushtrrin i shijon ato .

Vushtrria gjithashtu shquhet edhe per dicka qe shum pak ka informata ,e keto info ju sjelle tani portali VicianaPress, Vushtrri shquhet edhe per Dj te njohur qe performojn ne vende europiane dhe ballkanike .

Njeri nder DJ e parë i cili kishte performuar ne Vushtrri ,dhe me gjere i cili e ka prejardhjen nga Vushtrria eshte Mentor Peci i njohur si DJ Leg Of , i cili pastaj filloi te performoi edhe ne vende tjera dhe u bo shum i famshum ,

Pas tij vie nje Dj po ashtu i njohur tani edhe ne Prishtin dhe ne vendet tjera ai eshte Nazim Maxhuni Dj Mimi i cili ka prejardhjen nga nje fshat i njohur ne Vushtrri ,fshati Maxhunaj ,

Pas tij vijn edhe dy Dj tjere te njohur siq jan DJ Dirty i njohur ne Vushtrri si Engjell Cecelia dhe Dj Dagz apo Arber Gumnishta ,por edhe Dj Riadi ,

Pra te gjithë keta Dj kan prejardhjen nga Vushtrria dhe performojne ne vende të ndryshme ,por qe asnjher nuk e kan mohuar prejardhjen e tyre edhe prej nga vijn /Vicianapress /

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Kulturë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…