Home Sport Tifozi njohur i Kosovës bën qare për biletën e ndeshjes me Çekinë, ndërron emrin nga Kristian në Radovan

Tifozi njohur i Kosovës bën qare për biletën e ndeshjes me Çekinë, ndërron emrin nga Kristian në Radovan

2 min read
0
0
61
kujtesa

Kosova në nëntor luan me Çekinë në Plzen, derisa kosovarët po kanë vështirësi për të siguruar bileta për këtë ndeshje


Një kosovar me nënshtetësi gjermane sot ka shkuar në Plzen për të blerë një biletë për ndeshjen Kosovë-Çeki, por nuk ka arritur ta bëjë një gjë të tillë pasi vetëm personat që kanë nënshtetësi çeke e gëzojnë të drejtën për të blerë biletën për këtë takim, shkruan Reporteri.net

Por, tifozi i njohur i Kosovës, Kristian Gashi, i cili në ndeshjen me Anglinë shpalosi një pankartë fantastike ka gjetur një ‘zgjidhje interesante’ për të siguruar biletën për takimin që do të luhet në Plzen.

Fotografia e Kristian Gashi

Kristiani me anë të një postimi të bërë në Facebook ka ironizuar me kërkesat e çekëve të cilët kanë thënë se vetëm personat që kanë nënshtetësi të këtij vendi e gëzojnë të drejtën për të blerë biletën për këtë takim.

Ky është postimi i Kristianit pa ndërhyrje:

“Pasaporten Qeke e bana edhe 3 bileta tjera kush don lajmronu , edhe mos tju ni naj kan te stadioni tum thirr Kristian veq Radovan deri sat hi mrena ,tana ndesh thirrnem Pasul ndesh Hasan,”./Reporteri.net/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…