Home Sport Superliga e Kosovës vjen me dy ndeshje sot, vëmendja tek derbi Prishtina-Drita

Superliga e Kosovës vjen me dy ndeshje sot, vëmendja tek derbi Prishtina-Drita

2 min read
0
0
38
kujtesa

Sot (e enjte) zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit të javës së 11-të në Ipko Superligën e Kosovës në futboll.

Gjatë të martës dhe mërkurës janë zhvilluar katër ndeshjet e para të javës së rregullt në Superligën e Kosovës, ku nuk pati befasi.

Të martën, Feronikeli fitoi minimalisht te Vushtrria, ndërsa të mërkurën fitore shënuan Gjilani ndaj Llapit, Trepça ’89 ndaj Ferizajt dhe Drenica ndaj Dukagjinit.Lexo po ashtu:Të gjitha lajmet rreth Superligës së Kosovës

Sot zhvillohen edhe dy takimet e mbetura për të kompletuar javën e 11-të apo fazën e parë të Superligës së Kosovës.

Në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, Prishtina pret rivalin e viteve të fundit Dritën në derbin e kësaj jave, me takimin që fillon nga ora 18:00.

Prishtina dhe Drita kanë krijuar rivalitet më madh viteve të fundit

Ndeshja tjetër është e paraparë të zhvillohet në Suharekë, ku Ballkani e pret Flamurtarin nga ora 14:00.

Java e 12-të është e paraparë të zhvillohet në fundjavë. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…