Home Lajme Policia vazhdon aksionin për arrestimin e zyrtarëve serb në veri të Mitrovicës

Policia vazhdon aksionin për arrestimin e zyrtarëve serb në veri të Mitrovicës

1 min read
0
0
81
kujtesa

Policia e Kosovës ka nisur një aksion mëngjesin e sotëm në Mitrovicën e Veriut.

Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline, Ekrem Lutfiu, zëdhënës i Prokurorisë Speciale e Republikës së Kosovës.

“Ky aksion është duke u bërë me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, si dhe është vazhdim i aksionit te mëparshëm, për arrestimin e tre të dyshuarve për veprat penale “Krim të organizuar” dhe “Keqpërdorim te pozitës zyrtare”, ka thënë Lutfiu.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…