Home Sport Nxehet keq drenicaku që ia fut përmas kundërshtarëve: Nuk i dëgjoj ata që flasin broçkulla, gjykojeni fillimisht vetëveten

Nxehet keq drenicaku që ia fut përmas kundërshtarëve: Nuk i dëgjoj ata që flasin broçkulla, gjykojeni fillimisht vetëveten

2 min read
0
0
56
kujtesa

Mërgim Vojvoda ka postuar një foto në Instagram ku la lënë edhe një shkrim interesant në fund


Ylli i Kombëtares së Kosovës dhe Standardit të Lieges në Belgjikë ka thënë se nuk i dëgjon njërëzit që flasin broçkulla dhe se të tjerët duhet ta gjykojnë fillimisht veten, shkruan Reporteri.net

Vojvoda është i padiskutueshëm te formacioni i Kosovës, ndërsa njihet edhe për deklaratat e tij interesante.

Futbollisti me prejardhje nga Drenica ka postuar një foto në Instagram ku edhe ka lënë një shkrim duke treguar se sa shumë i pëlqen futbolli.

“Më pëlqen futbolli, më pëlqen të bëj atë që kalon nëpër kokën time, më pëlqen të vrapoj pas diçkaje që shkon më shpejt se unë, për të kuptuar se ku do të shkojë. Disa do t’ju thonë se ishte e nevojshme ta bënit atë sa më shpejt që të tjerët … do t’ju përgëzojnë. Por gjëja më e rëndësishme është që ju keni guximin të luani pa marrë parasysh se çfarë kritike merrni,” shkruan Vojvoda.

Por në fund të shkrimit ai ka shkruar edhe një thënie anglisht duke vendosur një hashtag.

Image result for mergim vojvoda standard


“Unë nuk ju dëgjoj ju njerëz që flisni broçkulla, filloni ta gjykoni vetëveten së pari,”.

Ndryshe, Vojvoda verën që shkoi kaloi nga Mouscron te Standard Liege, ku edhe aty e ka gjetur veten mjaft mirë në skuadër. /Reporteri.net/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…