Home Sport Messi barazon rekordin e Ronaldos dhe Raulit në Ligën e Kampionëve

Messi barazon rekordin e Ronaldos dhe Raulit në Ligën e Kampionëve

2 min read
0
0
44
kujtesa

Lionel Messi e ka barazuar rekordin e legjendës së Real Madridit, Raul Gonzalez dhe atë të yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldos.

Ylli i Barcelonës me golin e shënuar pas vetëm tre minutash lojë ndaj Slavia Pragës në kuadër të Ligës së Kampionëve, nënkupton se tani ka shënuar ndaj 33 skuadrave të ndryshme.

Ky ishte goli i 113 i sulmuesit argjentinas në garën e madhe të UEFA-së, që nga debutimi që bëri në vitin 2004 ndaj Shakhtar Donetskut.

OptaJoe@OptaJoe

33 – Slavia Prague have become the 33rd different opponent Lionel Messi has scored a Champions League goal against; joining both Raul and Cristiano Ronaldo as the three players to have scored against the most different sides in the competition. Globetrotters.

View image on Twitter

54712:18 PM – Oct 23, 2019Twitter Ads info and privacy130 people are talking about this

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ka barazuar rekordin e Ronaldos dhe Raulit, duke u shënuar 33 skuadrave të ndryshme evropiane.

Messi është përballur me 40 klube evropiane (16 nga vende të ndryshme), derisa ka dështuar të shënojë ndaj pesë: Atletico Madrid, Benfica, Inter, Rubin Kazan dhe Udineses.

Një nga rekordet e mëdha iu thye mbrëmë argjentinasit nga Kylian Mbappe që u bë lojtari më i ri që arrin numrin e 15 golave me vetëm 20 vite, derisa Leo kishte 21 vite. /Telegrafi/

kaz@psychoclownblog

That was quick..
Arthur to Messi. Goal 56412:07 PM – Oct 23, 2019Twitter Ads info and privacy139 people are talking about this

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…