Home Sport Interi merr fitore të madhe ndaj Borussia Dortmund

Interi merr fitore të madhe ndaj Borussia Dortmund

2 min read
0
0
41
kujtesa
Borussia Dortmund vs Inter  (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Borussia Dortmund vs Inter (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka arritur të shënojë fitore ndaj Borussia Dortmund me rezultat 2-0 në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve.

Zikaltërit e dinin që vetëm fitorja ju bën punë në këtë takim, duke e nisur furishëm nga fillimi.

Goli i parë erdhi në minutën e 22-të kur Lautaro Matrinez shënoi në portën e Burkit.

Inter 1-0 Dortmund – Lautaro Martinez with a great finish from a well timed pass from Stefan de Vrij pic.twitter.com/RBXnwt1uCm

— InterYaSoul (@InterYaSoul) October 23, 2019

Në pjesën e parë nuk kishte më gola, ndërsa pjesa e dytë ishte edhe më interesante.

Julian Brand dhe Jadon Sancho kishin raste të mira për ta barazuar rezultatin, por Samir Handanovic ishte në top formë.

Borussia Dortmund vs Inter (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interit fitoi penallti në minutën e 83-të, por Martinez gaboi nga penalltia, pasi Burki e kuptoi goditjen e tij.

Candreva ishte që solli qetësi te Interi, pasi shënoi në minutën e 89-të nga një kundërzbritje.

Inter 2-0 Dortmund – Candreva with a beautiful finish from a lovely Inter counter attack. Lautaro Martinez thanking Candreva mid celebration as well, nice to see. pic.twitter.com/iUpLzQ1J3F

— InterYaSoul (@InterYaSoul) October 23, 2019

Me këtë fitore Interit ka katër pikë, aq sa Dortmundi, ndërsa Barcelona është lider me shtatë sosh./ Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…