Home Sport Zyrtare: Caktohet data e re e El Clasicos

Zyrtare: Caktohet data e re e El Clasicos

1 min read
0
0
54
kujtesa

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Spanjës (RFEF) kanë caktuar tashmë datën e re për zhvillimin e El Clasicos mes Barcelonës dhe Real Madridit.


“El Clasico” e parë e sezonit ishte e paraparë të zhvillohet në këtë fundjavë, më 26 tetor.

Megjithatë, protestat e shumta në Kataluni kanë bërë që drejtuesit e La Ligas të detyrohen ta shtyjnë ndeshjen shkaku i pasigurisë.

La Liga tashmë ka zyrtarizuar 18 dhjetorin datë për të zhvilluar “El Clasicon” e parë të sezonit në “Camp Nou”.

⚠

 OFICIAL | El Comité de Competición fija #ElClásico entre @FCBarcelona_es y @RealMadrid para el 18 de diciembre

ℹ

 Más info: https://t.co/1IMiqpbqyG pic.twitter.com/26H4GnIN6d

— RFEF (@rfef) October 23, 2019

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…