Home Sport “Muriqin e dëshiron krejt Evropa”

“Muriqin e dëshiron krejt Evropa”

55 second read
0
0
31
kujtesa

Reprezentuesi kosovar, Vedat Muriqi është në formë jetësore me Fenerbahçen dhe me ekipin e Kosovës duke shënuar në çdo ndeshje gati.

Mesfushori legjendar turk, Emre Belozoglu, e ka vlerësuar shumë sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqi.

“Vedat Muriqi është golashënuesi kryesor, nuk është çudi që e gjithë Evropa e dëshiron, ai e meriton gjithë këtë vëmendje” ka thënë Emre Belozoglu

Muriqi po kërkohet nga shumë skuada të mëdha në Evropë./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…