Home Sport Interi-Dortmundi, formacionet e mundshme

Interi-Dortmundi, formacionet e mundshme

1 min read
0
0
45
kujtesa

Sot në kuadër të grupit F për kualifikimet në Ligën e Kampionëve, pritet të zhvillohet një ndeshje mjaft interesante midis Interit dhe Dortmundit.

Interi pas fitores ndaj Sassuolos në Seria A, dëshiron të vazhdojë me këtë ritëm, në mënyrë që të kualifikohet në Ligën e Kampionëve, transmeton Indeksonline.

Nga ana tjetër edhe Dortmundi arriti të fitonte në ndeshjen e fundit ndaj Borussia Monchengladbachut në Kampionatin gjerman, ndërsa sot dëshiron të fitojë në mënyrë që të vazhdojë të jetë lider në grupin F.

Inter(3-5-2): Handanoviq, Godin, de Vrij, Skriniar, Candreva, Barella, Brozoviq, Sensi, Asamoah, Lukaku, Martinez.

Dortmund(4-2-3-1): Burki, Hakimi, Akanji, Hummels, Schulz, Witsel, Delaney, Sancho, Brandt, Guerreiro, Gotze.

Kujtojmë se ndeshja zhvillohet në “San Siro” dhe fillon në orë 21:00.

Për momentin lider në grupin F është Dortmundi me 4 pikë, aq sa ka edhe Barcelona që renditët në vendin e dytë, ndërsa Interi është në vendin e tretë me 1 pikë, aq sa ka Slavia Prague në vendin e fundit.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…