Home Sport Bayerni fiton ndaj Olympiacosit si mysafir, merr fitoren e tretë

Bayerni fiton ndaj Olympiacosit si mysafir, merr fitoren e tretë

2 min read
0
0
40
kujtesa

Bayern Munich ka arritur ta marr një fitore të madhe ndaj Olympiacosit si mysafirë me rezultat 3-2.

Kjo fitore pothuajse me një këmbë e dërgon Bayernin në raundin tjetër, pasi tani ka nëntë pikë pas tri ndeshjeve.

Ndeshja më mirë nisi për grekët kur Konstantinos Tsimikas pason te Youseff El Arabi që shënon nga brenda zonës për 1-0 në minutën e 23-të.

Youseff El Arabi  goal Olympiacos vs Bayern Munich 1-0 pic.twitter.com/a6p1rOph4U

— DONSPORTS (@DONSPORTS2) October 22, 2019

Por Bayerni në pjesën e parë e tha fjalën e vetë.

Robert Lewandowski barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 34-të.

#ChampionsLeague | El empate de Robert Lewandowski para #BayernMunich 1-1 #Olympiacos pic.twitter.com/YovxHaf0xF

— Fútbol en Auge (@FutbolAuge) October 22, 2019

Pas tij Philippe Coutinho kishte rast shumë të mirë, por që goditja e tij nuk përfundoi në rrjetë.

Se Lewandowski ishte në formë e tregon edhe minuta e 62-të kur shënon një gol shumë të bukur për 2-1.

Will he ever get bored of scoring ⁉️#OLYFCB 1-2 pic.twitter.com/YE4RTA0aM9

— FC Bayern English (@FCBayernEN) October 22, 2019

Fatin e takimit e vendosi Corentin Tolisso që shënoi në minutën e 75-të për 3-1, me një gol shumë të bukur.

Krejt çka bënë grekët ishte një gol i Guilherme pas tre minutash për 3-2. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…