Home Lajme Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

Arrestohet në Prishtinë serbi i dyshuar për krime lufte

1 min read
0
0
53
kujtesa

Në Lagjen Emshir në Prishtinë është arrestuar një i dyshuar serb për krime lufte kundër popullatës civile.


Kështu ka njoftuar Policia e Kosovës përmes një komunikate për media, shkruan Reporteri.net.

Sipas policisë i dyshuari është arrestuar për krimet e bëra më 21 maj 1999.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-serb, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën penale krime lufte kundër popullatës civile. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në komunikatë

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…