Home Lajme Zëvendësministri ftohet nga Gjykata Speciale!

Zëvendësministri ftohet nga Gjykata Speciale!

1 min read
0
0
59
kujtesa

Pas Azem Sylës, Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë edhe kryetarit të PDK-së në Malishevë, Isni Kilaj.

Kilaj që në mandatin e fundit të Qeverisë ishte Zëvendësministër në Ministrin e Diasporës, përmes një postimi në Facebook e ka bërë të ditur se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale, shkruan Indeksonline.

Postimit në Facebook ia ka bashkangjitur një video gjatë kohës kur ishte pjesë e UÇK-së.

“Të dashur ushtarë e bashkëluftëtarë të mi, sot mora Fletëthirrje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë për të dëshmuar për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës! Unë po e shoqëroj këtë njoftim me fjalimin tim të mbajtur në Carrallukë në vorrimin e Heroit të Kombit Imer Krasniqi!”, ka shkruar ai./Indeksonline/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Lajme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…