Home Sport Vushtrria e shkarkon trajnerin Antonio Toma, Fitim Llapashtica udhëheq tani me Skuadren

Vushtrria e shkarkon trajnerin Antonio Toma, Fitim Llapashtica udhëheq tani me Skuadren

1 min read
0
0
337
kujtesa

Antonio Toma është shkarkuar nga pozita e trajnerit te FC Vushtrria.

Toma është shkarkuar nga drejtuesit e klubit në ditën e ndeshjes ndaj Feronikelit, ndërkohë që kanë mbetur detajet e kontratës për tu zgjidhur, pasi që tekniku italian kishte kontratë me ish-kampionët e vendit.

Skuadrën e Vushtrrisë në ndeshjen ndaj Feronikelit e ka drejtuar Fitim Llapashtica.

Tekniku italian Toma bëhet trajneri i dytë që shkarkohet nga Vushtrria këtë edicion pas Bekim Shotanit.

Tashmë pritet që Vushtrria ta zgjedh trajnerin e ri, ndërsa në të shkuarën janë konfirmuar bisedimet me Bylbyl Sokolin. /Telegrafi/

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…