Home Sport Enis Muqaj mposht serbin në mes të Serbisë në MMA

Enis Muqaj mposht serbin në mes të Serbisë në MMA

1 min read
0
0
68
kujtesa

Shqiptarët njihen për përfomancat e mira në sportet luftarake, sidomos ato në tetëkëndësh.

I jashtëzakonshëm është treguar edhe djaloshi nga Lubizhda e Hasit, Enis Muqaj që në debutimin si profesionist në MMA.

Mbrëmjen e kaluar, 18 vjeçari ka mposhtur në “shtëpinë e tij” serbin, Veljko Vulovic.

Shqiptari nga Prizreni nuk i dha asnjë mundësi kundërshtarit dhe në fund fitoi brezin në kategorinë deri në 77 kilogram.

Duker se Muqaj ka një të ardhme të ndritur në sportin e arteve luftarake të përziera, e këtë e tregoi edhe ndaj sportistit serb.

Load More Related Articles
Load More By Vicianapress
Load More In Sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Inter – Liverpool: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

5 min Interi dhe Liverpooli do të luajnë mes vete në ndeshjen e zjarrtë të vlefshme për fa…